Описание
| Video | |
|---|---|
| IP Cameras | up to 32 channels at 3840 x 2160 resolution (video + audio) |
| Maximum Supported Camera Resolution | 3840 x 2160 |
| Compression | H.264, H.265, H.265+, H.265 Smart |
| Monitor Output | main (split screen, full screen, sequence): 1 x HDMI (4K UltraHD), 1 x VGA (up to 2 monitors simultaneously) |
| Dualstreaming Support | yes |
| Fisheye Support | yes, 6000 IP series cameras
using any web browser, ipGO 6, N Control 6000 |
| Audio | |
| Audio Input/Output | 1 x line-in (RCA) / 1 x line-out (RCA), 1 x HDMI |
| Recording | |
| Stream Size | 192 Mb/s in total from all cameras |
| Recording Mode | continuous, triggered by: manual, alarm input, motion detection, intelligent image analysis functions |
| Prealarm/Postalarm | up to 30 s/up to 600 s |
| Display | |
| Display Speed | 960 fps (32 x 30 fps) |
| Playback | |
| Playback Speed | 480 fps (16 x 30 fps) |
| Recorded Data Search | by date/time, events, image analysis events, POS, motion in a defined area, tags, license plate number |
| Backup | |
| Backup Methods | USB port (HDD or Flash memory), network |
| Backup File Format | MP4, AVI, RPAS (player included) |
| Storage | |
| Internal Storage | available mount: 2 x HDD 3.5” 24 TB SATA |
| Total Internal Capacity | 48 TB |
| Alarm | |
| Internal Alarm Input/Output | 4/1 relay type (max. 12VDC/1A) |
| Camera Alarm Input/Output | supports IP camera’s alarm input/output |
| Motion Detection | supports camera’s motion detection |
| System Reaction to Alarm Events | buzzer, alarm output activation, recording activation, PTZ, e-mail with atatchment, Full Screen, PUSH message, voice prompt, snapshot |
| Intelligent image analysis | |
| Supported Functions | Exception, Scene Change, Video Blurred, Video Color Cast, Abandoned Object, Object Disappearance, Crowd detection, Illegal Parking, Face Detection, Sound detection, Perimeter Intrusion Detection by pedestrian or vehicle, Line Cross Detection by pedestrian or vehicle, License Plate Recognition (LPR), Heat Map, Cross Counting by pedestrian or vehicle, Fire detection, Temperature measurement, Video metadata |
| Database Capacity | 1000 license plates |
| Network | |
| Network Interface | 1 x Ethernet — RJ-45 interface, 10/100/1000 Mbit/s |
| Network Protocols Support | HTTP, TCP/IP, IPv4/v6, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, RTSP, UPnP, SNMP, IEEE 802.1X, PPPoE, SMTP, P2P, POS, HTML5 |
| ONVIF Protocol Support | G/S/T profiles |
| PC/MAC Software | NOVUS MANAGEMENT SYSTEM VSS, NOVUS MANAGEMENT SYSTEM AC, NMS, Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, N Control 6000, Edge/Safari, N Control 6000 |
| Mobile applications | ipGO 6 (iPhone, Android) |
| Number of Simultaneous Connections | up to 128 clients, up to 36 main streams or 128 substreams or 16 playback streams in total |
| Bandwidth | 192 Mb/s in total to all client workstations |
| PTZ | |
| PTZ Functions | pan/tilt/zoom, preset commands |
| Auxiliary Interfaces | |
| USB Ports | 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 |
| Operating system | |
| Operating System | Linux |
| OSD | languages: Polish, English, others |
| Control | PC mouse and IR remote controller (in-set included), network |
| System Diagnostic | automatic control of: HDDs, network, camera connection loss |
| Security | password protection, IP filtering, MAC filtering, ARP guard |
| Installation parameters | |
| Dimensions (mm) | 380 (W) x 53 (H) x 268 (D) |
| Weight | 1.5 kg (without HDDs) |
| Power Supply | 12 VDC (100 ~ 240 VAC/12 VDC PSU in-set included) |
| Power Consumption | 30 W (with 2 HDDs) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| RACK Mount 19″ | 1U |













Отзывы
Отзывов пока нет.